Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

22/02/2023

Pořadí

Zeměpisná olympiáda – okresní kolo

Zeměpisná olympiáda je určena pro všechny děti, které mají znalosti o přírodě i lidské společnosti a baví je sledovat dění ve světě i kolem sebe. Na naší škole máme takových dětí hodně a tradičně je o tuto soutěž velký zájem. Boj o postup do okresního kola byl letos opravdu tvrdý. Z každé kategorie mohli bohužel postoupit jen 2 žáci a často o tom rozhodl jediný bod nebo dokonce půl bodu!

Dne 22. 2. 2023 se do Prachatic sjelo celkem 39 soutěžících ze 7 základních škol a 2 gymnázií. Medaile si ale nakonec rozdělili jen žáci ze třech škol. Naše škola vyslala do soutěže 6 žáků, kteří se všichni stali úspěšnými řešiteli okresního kola a navíc obsadili spolu s žáky z gymnázií ty nejvyšší příčky. V nejstarší kategorii soutěžilo 15 žáků, nás výborně reprezentovali kluci z IX.B – Kája Remeš – 2. místo a Jakub Švík – 5. místo. V kategorii sedmých tříd absolvovalo tříhodinový náročný test 10 soutěžících, mezi nimi podali skvělý výkon Antonín Markytán – 3. místo a David Myslík – 4. místo. V nejmladší kategorii šestých tříd si mezi 15 soutěžícími velmi dobře vedli Šimon Markytán – 2. místo a David Kutheil – 6. místo.

Všichni naši kluci zazářili v 1. části testu, a to v práci s Atlasem světa. Ve třetí, praktické, části rovněž dosahovali nejvyšších bodových zisků, oba šesťáci dokonce napsali tuto část úplně bez chyby! Předvedené výkony všech zúčastněných svědčí o jejich vysoké čtenářské a matematické gramotnosti, výborné práci s informacemi a o tom, že si tzv. „umí poradit”.

Všem děkujeme za výborné výkony a vzornou reprezentaci školy. Kájovi a Šimonovi přejeme hodně štěstí a dobrých nápadů v krajském kole dne 29. 3. 2023 v Českých Budějovicích.

Zeměpisná olympiáda - okresní kolo