Soutěž_Finančnígramotnost_celostátní kolo_23_24

30/04/2024

Celostátní kolo soutěže Finanční gramotnost

Dne 26. 4. 2024 se soutěžní trojice žáků 8. a 9. třídy – Marek Malý, Tomáš Lettrich a Lukáš Tesař - zúčastnila závěrečného celostátního kola soutěže Finanční gramotnost, které se konalo v prostorách ČNB v Praze.

Probojovat se do celostátního kola z původních 64 000 žáků z 894 škol je obrovský úspěch a  tito žáci postoupili jako jediní zástupci z celého Jihočeského kraje. Otázky finálového kola ani otázky hodnotící komise náš tým nezaskočily, jejich práce byla na velmi vysoké úrovni a o umístění rozhodovaly drobnosti. Naši kluci obsadili symbolicky ve 13.ročníku této soutěže 13.příčku, a to s minimálním bodovým odstupem od všech týmů.

Z celé akce si přivezli drobné dárky, ale především spousty zážitků a cenných dojmů. Při exkurzi v ČNB měli možnost vidět druhou největší zlatou minci na světě, podívat se do trezoru ČNB a potěžkat si cihlu z ryzího zlata v hodnotě 22 miliónů korun.

Žákům moc děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy! Jejich výkony byly opravdu profesionální!

Soutěž_Finančnígramotnost_celostátní kolo_23_24