RSG - vítězství ve Vimperku

23/02/2023

RSG

aneb matematicko-fyzikální soutěž

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 se žáci deváté třídy – Monika Doulová, Adéla Lukešová a Karel Remeš (postupující ze školního kola) zúčastnili již 8. ročníku matematicko-fyzikální soutěže, kterou připravují vyučující Gymnázia Vimperk ve spolupráci s firmou Rohde & Schwarz.

Naši žáci předvedli vynikající výkon a znovu získali první místo v konkurenci sedmi základních škol (ZŠ TGM Vimperk, ZŠ Smetanova Vimperk, ZŠ Stachy, ZŠ Zdíkov, ZŠ MJH Husinec a ZŠ J. Brože Vlachovo Březí).

Soutěžící museli využít nejen své znalosti z matematiky a fyziky, ale také kreativitu.
a správně volit strategii. Do finálového kola sice postupovali z prvního místa s bodovým náskokem, ale díky nastavení této poslední soutěže byl vítěz nejistý až do konce.

Monika Doulová získala ještě navíc krásný batoh jako nejlepší řešitel školního kola v porovnání s ostatními žáky všech zúčastněných škol.

Všichni žáci si soutěž určitě užili, kromě dobrého pocitu získali i hodnotné věcné dary
a vítězové poukázku na třídenní exkurzi do Světa techniky v Ostravě.

Tímto jim patří poděkování za vzornou a příkladnou reprezentaci naší školy a přejeme jim mnoho dalších úspěchů do budoucna. V neposlední řadě patří poděkování
i učitelům, kteří se jistě v nemalé míře na jejich úspěchu také podíleli.

RSG - vítězství ve Vimperku