Recitujeme - tentokrát v rámci okresu

08/03/2023

Recitujeme – okresní kolo 2023

Recitační soutěž se těší každý rok velkému zájmu. Recitovat chtějí ti nejmenší, ale najdeme odvážlivce i mezi staršími žáky. Účast ve školním kole byla hojná, avšak do okresního kola mohli postoupit jen ti nejlepší.

Ve středu 8. března 2023 se zástupci každé kategorie vydali na Dětskou scénu do Prachatic. V tělocvičně DDM se sešlo na 74 recitátorů všech věkových kategorií (od druhé do deváté třídy) ze základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií z celého okresu Prachatice. Vystoupit v takové konkurenci před odbornou porotu a před své soupeře a říct kultivovaně, s dynamikou, s procítěním báseň či text chce pořádný kus odvahy.

Soutěžilo se tedy ve 4 kategoriích, v každé jsme měli své zástupce. V I. kategorii nás reprezentovala Anička Hůlovcová z 2. třídy a Anetka Králíčková ze 3. třídy. Obě děvčata předvedla krásný výkon, poprala se s trémou a zaslouží obrovskou pochvalu.

Ve II. kategorii nás reprezentovaly páťačky – Liliana Zemanová a Adéla Tesařová (obě 5.B). Obě dívky porotu oslovily nejvíce ze všech 22 soutěžících a zaslouženě si odvezly pomyslné medaile. Lili získala 1. místo a Adélka 2. místo, obě postupují do krajského kola, které se uskuteční 28. dubna 2023 v Českém Krumlově.

I ve III. kategorii jsme měli „svého koně“, a tím byl Šimon Markytán ze 6.B, který už musel přednést dva texty. Porota se jednomyslně shodla a Šimon se umístil na 1. místě a také nás bude reprezentovat v krajském kole, tentokrát už 27. dubna 2023 v Českém Krumlově.

IV. kategorie byla zastoupena naší nejstarší žákyní, „matadorkou“ v recitaci, Elen Benešovou z 9.A. Elen získala Čestné uznání za kultivovaný projev a kontakt s divákem.

Všem recitátorům děkujeme za odvahu, za perfektní přípravu a za příkladnou reprezentaci školy. A postupujícím přejeme, ať se jim daří v krajském kole.

FOTO:

Recitujeme - tentokrát v rámci okresu