Pythagoriáda_okresní kolo_23_24

01/12/2023

PYTHAGORIÁDA

Na začátku listopadu proběhlo školní kolo oblíbené matematické soutěže – Pythagoriády. Zúčastnit se může každý, kdo má chuť řešit logické, vtipné, zapeklité úlohy. Letos se soutěž týkala žáků 5. – 8. ročníku. V každé třídě se našla spousta nadšených počtářů, kteří se rozhodli věnovat 60 minut počítání a logickému uvažování. V 5. ročníku se našlo 16 žáků, v 6. třídách 21 žáků, v 7. třídách zabojovalo 8 žáků a z 8. ročníku se zúčastnilo školního kola 5 žáků.

Jen úspěšní řešitelé školního kola mohli postoupit do kola okresního, které se konalo ve středu 22. 11. 2023 v DDM Vimperk. A kdo nás reprezentoval? V ten den vyjela velká výprava. Z 5. ročníkuValérie Valíčková a Vojtěch Hadrava, ze 6. ročníkůFilip Sajfríd, Marek Švec, Anna Bízková, Vladimír Kolda, ze 7. ročníkůŠimon Markytán, z 8. ročníkuAntonín Markytán a Lukáš Tesař. Pro nemoc se nemohli zúčastnit David Myslík (8. roč.) a Tomáš Steidl (6.B). Ti, co získali 9 bodů (z 15 možných), se stali úspěšnými řešiteli.

Za naši školu se úspěšnými řešiteli stali oba páťáci – Valérie Valíčková i Vojtěch Hadrava, ze 6.B Filip Sajfríd. Gratulujeme!

Všem zúčastněným patří pochvala za nasazení a poděkování za reprezentaci školy.

Pythagoriáda_okresní kolo_23_24