Přehlídka dětské recitace_krajské kolo_23_24

29/04/2024

PŘEHLÍDKA DĚTSKÉ RECITACE – krajské kolo

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se uskutečnilo Krajské KOLO přehlídky dětské recitace. Tradičně se tato soutěž koná v nádherných prostorech Prokyšova sálu v Českém Krumlově.

Letos si v okresním kole vybojoval postup do krajského kola (za III. kategorii) Šimon Markytán, zkušený recitátor, žák 7.B. V krajském kole nadchnul porotu svým osobitým stylem, humorem, prožitím textu. Po celou dobu jeho přednesu se sálem nesl smích posluchačů, ale i odborné poroty, což je pro Šimona ta nejlepší odměna – oslovit publikum, pobavit a rozesmát. Letos si Šimon zvolil méně známý text z knihy Bláznivý den od Jacka Gantose – úryvek Úplný cvok. Ponořil se do hlavního hrdiny, školáka, trošku rošťáka, neposedy tak, že mu všichni věřili každé slovo. Oslovil porotu a ta ho ocenila Čestným uznáním za přednes textu. Šimon tak patří mezi šest nejlepších recitátorů v kraji!

Děkuji Šímovi za pečlivou a svědomitou přípravu a za vzornou reprezentaci školy.

Přehlídka dětské recitace_krajské kolo_23_24