Pangea_23_24

10/04/2024

V měsíci únoru se konalo školní kolo oblíbené matematické soutěže Pangea. Soutěž probíhá v rozmezí tří týdnů, žáci pracují on-line, úlohy jsou gradované a obodované dle náročnosti.

Letos se konal již 11. ročník. Otázkami se prolínala témata z kinematografie a sportu. Výsledky žáků za školu jsou posílány garantům soutěže, kteří soutěž vyhodnotí a každý žák pak obdrží certifikát, kde vidí umístění v rámci školy, v rámci kraje, ale i v rámci celé České republiky. Výsledky jsme obdrželi 7. dubna.

Níže jsou zobrazeny tabulky tříd a umístění našich žáků. Obrovského úspěchu dosáhl žák 8. ročníku Lukáš Tesař, který se v rámci kraje umístil na 1. místě a zajistil si tak postup do celostátního kola, které proběhne 14. června 2024 v Nové budově Národního muzea v Praze. Dalšího výrazného úspěchu dosáhla Jessica Urbanová ze 7.B, která se v rámci kraje vyšplhala na 3. příčku.

Oběma žákům gratulujeme! Všem žákům děkujeme za nasazení, za zápal a nadšení z počítání a v neposlední řadě za reprezentaci školy.

Pangea_23_24

Diplom