Matematicko - fyzikální soutěž RSG 2023_24

01/03/2024

Zlatý hattrick v RSG

RSG je matematicko-fyzikální soutěž, kterou připravují vyučující Gymnázia Vimperk ve spolupráci s firmou Rohde & Schwarz.

Soutěž má nejprve školní kolo – zde se utkalo 8 žáků z osmé a deváté třídy – a tři z nich pak reprezentovali školu ve finálovém kole. A to ve čtvrtek 29. 2. 2024  v MěKS ve Vimperku.

Tým tvořili dva žáci deváté třídy – Marek Malý a Adam Šišlák a jeden osmák – Lukáš Tesař.

Tito zástupci předvedli vynikající výkon a už potřetí získali první místo v konkurenci sedmi základních škol (ZŠ TGM Vimperk, ZŠ Smetanova Vimperk, ZŠ a MŠ Stachy, ZŠ Zdíkov, ZŠ MJH Husinec a ZŠ J. Brože Vlachovo Březí).

Díky svým znalostem a dovednostem a také správné strategii, byli hned od první soutěže na první pozici, na které se udrželi až do samotného superfinále. A přestože do poslední soutěže nastupovali s bodovým náskokem, vítěz byl díky pravidlům nejistý až do konce.

Marek Malý získal navíc ještě cenu pro nejlepšího řešitele školního kola v porovnání s ostatními žáky všech zúčastněných škol. I tuto cenu už v loňském roce získala žákyně naší školy.

Doufám, že všichni zúčastnění si domů neodnesli jen hodnotné dárky, ale hlavně dobrý pocit z hezky prožitého dne. A ještě se mohou těšit na další zážitek v podobě třídenní exkurze do Světa techniky v Ostravě, která je hlavní cenou této soutěže.

Reprezentantům patří poděkování za vzornou a příkladnou reprezentaci naší školy. Přejeme jim mnoho dalších úspěchů do budoucna. V neposlední řadě patří poděkování i učitelům, kteří se jistě v nemalé míře na jejich úspěchu také podíleli.

Matematicko - fyzikální soutěž RSG 2023_24