Matematická PANGEA - finálové kolo

11/04/2023

Již desátým rokem tým Pangea vytváří tematické úlohy z oblasti společenskovědních
a přírodovědných oborů. Pro ročník 2022/2023 byla zvolena témata Dějiny a Zvířata.

Soutěž probíhá ve dvou kolech – školní a finálové kolo. Školní kolo proběhlo během měsíce února.

Soutěž se týká žáků 4. – 9. ročníku, zúčastnit se může každý, kdo má chuť se poprat se zajímavými úlohami. V časovém limitu 45 minut musí vyřešit 15 úloh, které jsou odstupňovány dle náročnosti, první pětice úloh je za 3 body, další 4 body a nejtěžší úlohy jsou hodnoceny 5 body.

Již známe výsledky našich žáků. Každý žák má možnost získat certifikát, v němž nalezne, jak se umístil v rámci školy, v rámci kraje, ale také v rámci celé České republiky.

Níže jsou přiloženy tabulky s jednotlivými umístěními (i s počtem všech zúčastněných žáků v Jihočeském kraji a v rámci celé republiky).

Všem zúčastněným děkujeme za nasazení, za radost z počítání.

Matematická PANGEA - finálové kolo

Diplom