Matematická olympiáda_okresní kolo_6-7-8_23_24

18/04/2024

V letošním 73. ročníku soutěže Matematické olympiády se úlohy školního kola pokusili řešit pouze 4 žáci ze 6. až 8. tříd a jen 3 vypracovali dostatek úloh pro postup do dalšího kola. Okresní kolo proběhlo 3. dubna v ekocentru DŘÍPATKA v Prachaticích a naši žáci opět předvedli skvělé výsledky. Největšího úspěchu dosáhl Filip Sajfríd, který v konkurenci 12 šesťáků obsadil krásné 2. místo. Šimon Markytán obsadil 4. místo a stal se úspěšným řešitelem okresního kola MO. Antonín Markytán sice skončil na 5. místě, ale ztratil pouze 2 body na vítěze.

Všem zúčastněným patří nejen velká gratulace, ale také díky za výbornou reprezentaci naší školy. Poděkování zaslouží i učitelé, kteří se podíleli na domácí přípravě žáků a byli nápomocni při řešení a kontrole úloh základního kola.

Celkové výsledky najdete v přiložených tabulkách.

Matematická olympiáda_okresní kolo_6-7-8_23_24