Matematická olympiáda - 5. a 9. ročník - krajské kolo

11/04/2023

Krajské kolo Matematické olympiády pro 9. třídy je jednou z příležitostí, která umožňuje žákům s velkým matematickým talentem prokázat své schopnosti a soutěžit s dalšími talentovanými žáky na krajské úrovni. Přináší větší výzvy i konkurenci. Čtyři náročné úlohy se řeší 4 hodiny a nejde jen o správný výsledek, ale především o kvalitní popis postupu a správné odůvodnění jednotlivých kroků.

V letošním roce jsme měli v nejvyšším kole této soutěže hned dvojí zastoupení. Po úspěchu v okresním kole se do krajského kola kvalifikovala dvě děvčata, a to Adéla Lukešová a Monika Doulová. Adéla Lukešová naši školu  reprezentovala v matematické olympiádě v okresních  kolech už od 5. třídy a ani jeden rok nezůstala bez medaile. Svoji cestu touto soutěží zakončila letos opět vynikajícím výkonem, protože se stala úspěšnou řešitelkou krajského kola, když se umístila na 17.-20. místě ze 46 soutěžících. Moniku Doulovou, která je také dlouholetou  výbornou reprezentantkou naší školy v mnoha soutěží, titul úspěšné řešitelky minul o pouhý 1 bod a patří jí 34. místo.

Oběma děvčatům moc děkujeme za příkladnou  reprezentaci školy a přejeme, aby  se jim dařilo   rozvíjet jejich  výjimečné matematické nadání i nadále na  středních školách.

Matematická olympiáda - 5. a 9. ročník - krajské kolo

Diplom