Matematická olympiáda určena pro 6. - 8. ročník - okresní kolo

12/04/2023

Pořadí

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA – 6. až 8. ročník – okresní kolo

V letošním 72. ročníku soutěže Matematická olympiáda se školního kola zúčastnilo deset žáků. Bohužel ne všichni vytrvali při samostatném řešení a hlavně potřebném zápisu domácích úloh v předepsané podobě, někomu nepřálo zdraví.

A tak se 12. dubna na okresní kolo do Klubu DDM v Prachaticích vypravilo pět zástupců naší školy, aby zde řešili 3 úlohy v průběhu 2 hodin. Konkurence byla letos opravdu veliká – soutěžilo 24 šesťáků, 10 sedmáků a 11 osmáků; mezi soutěžícími byl nemalý počet studentů odpovídajících ročníků gymnázií. Všichni naši reprezentanti předvedli výborné výsledky a stali se úspěšnými řešiteli (získali alespoň 9 bodů z možných 18 bodů). A navíc v každé kategorii žáci obsadili medailová místa:

– na 2. až 3. místě se mezi šesťáky umístil Šimon Markytán

– na 1. až 3. místě se mezi sedmáky umístil Tonda Markytán

– na 1. až 2. místě se mezi osmáky umístil Adam Šišlák

Štěpán Remeš obsadil výborné 10. místo a Veronika Kubišová 6. – 8. místo.

Všem zúčastněným patří nejen velká gratulace, ale také díky za výbornou reprezentaci naší školy. Poděkování zaslouží i učitelé, kteří se podíleli na domácí přípravě žáků a byli nápomocni při řešení a kontrole úloh základního kola.

Celkové výsledky najdete v přiložených tabulkách.

Matematická olympiáda určena pro 6. - 8. ročník - okresní kolo